Ayrı şehirlerde aşkı yaşatmak ve aynı heyecanla devam etmek…

ayrı şehirlerde aşk

Ayrı şehirlerde aşkı yaşatmak ve aynı heyecanla devam etmek…

Ayrı şehirlerde aşk

Bence ayrı şehirlerde aşk yaşamak diğer aşklardan daha çok yüce ve özeldir. Çünkü insanın ihtiyacı olan sevme ve sevilme isteği hayata daha güzel bakmamızı sağlar. Bu duygular hayatımızda aslında öyle güzel ve önemlidir ki  Sevdiğimiz insanın devamlı yanımızda  olmasını isteriz.Oysa benim için mesafelerin hiç bir önemi yoktu. Aşk ,sevgi zaten zor olduğu zaman daha anlamlı ve özeldir. Yanındakini herkes sever önemli olan uzakta olanı sevmek değil mi ?

Eşimi ilk şirket toplantısı için Bolu Mengen de tanımıştım.
Toplantılar esnasında ilgimi çekmedi desem yalan olur. 🙂 Birlikte oturup konuşma fırsatımız olmuştu, daha sonrasında
görüşme süreçleri başlamış ve artık İstanbul Ankara arası aylık görüşmeler oluyordu. İnanılmaz bir
tutku ve heyecan ile görüşmeleri bekliyordum. Buluşmalarımız da birbirimizi gördüğümüz an sanki
ayaklarım yerden kesiliyor ve karnımda binlerce kelebek uçuyordu. Yemeğe gittiğimizde heyecandan yemeğimi yemeden aç kalkıyordum. 🙂 İlişkimizde saatlerin ,dakikaların ve saniyelerin önemi çoktu, ayrı şehirlerde aşk yaşadığımız için her zaman bir araya gelemiyorduk. Bu yüzden her buluştuğumuzda anın tadını çıkardım. (Belki de bu ilişki bana anı kaçırmadan yaşamayı öğretti.)  Sağlam temellere oturmuş bir ilişki ise işte o zaman yürütebilirsiniz. 5 yıllık şehirler arası buluşmalar sürecinde eşime her zaman sadık oldum.Eşimin de bu süreçte bana karşı sadık olduğunu düşünüyorum.
İlişki içinde birbirimizi bıktırana kadar telefon görüşmeleri, saçma sapan uzun telefon konuşmaları yaşamadık.
Sadece iletişim olarak kullandığımızı söyleyebilirim. Mesajlaşma bile yok sayabilecek kadar az oluyordu.
İlişkiler de iki tarafın da kendilerine zaman ayırması gerektiğini düşünenlerdenim.

Ayrı şehirlerde aşk ayrı şehirlerde aşk

Ayrı şehirlerde aşk sanıldığı kadar zor olmadı. İlişkimiz 5 yıl sonunda evlilik ile taçlandı. Ayrı şehirlerde aşk yaşatmayı başarmıştık. İstanbul’dan Ankara’ ya gelmek benim için hiç kolay olmadı, İstanbul’u özlemiyorum desem yalan olur.  Şehrin ışıltısını, denizini, rahatlığını özellikle yumuşak havasını ve içinde bulunan sevdiğim insanları… (Şuan evliliğimizde 5. yılındayız daha nice yıllarımız olur inşallah..) Her ilişkide olduğu gibi bizimde inişlerimiz çıkışlarımız oluyor fakat bu süreci zaman geçtikçe ikimizde daha rahat yönetebiliyoruz. Tek eksikliğimiz 2. bir evlat ve İstanbul’da eşim ve kızım ile birlikte ileride tekrardan yaşamak. Gelecekte İstanbul’da yaşayacağıma kalpten inanıyorum. 🙂 Sizce başarabilir miyim ? 🙂 Bunu zaman gösterecek…

Diğer blog yazılarımız için tıklayınız.

Ayrı şehirlerde aşkı yaşatmak ve aynı heyecanla devam etmek…” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir