BUGÜNLER BİR DAHA GELMEZ!

bugünler bİr daha gelmez

BUGÜNLER BİR DAHA GELMEZ!

Kızıma hamile olduğumu öğrendiğim günden itibaren yaşadığım tüm süreçleri yazmaya karar verdim. Zaman yaşadığımız sürece ellerimizden kayıp gidiyor. Geriye sadece fotoğraflar ve yazılar bırakıyor. Duygularımı,yaşadıklarımı kâğıda dökmek, kızım için ileride çok güzel bir miras olacaktı.

Hafızamızda her anıyı bir bilgisayar gibi tutma şansımız maalesef ki yok.

İleri ki yıllarda belki her şeyi an ve an hatırlamayabiliriz. Bugünler bir daha gelmez. Çocuğumuz bize hamileliğimiz ile ilgili bir soru yönelttiği zaman bir an durup hatırlamaya çalışmak yerine gel birlikte yazdıklarımdan bakalım deyip o günleri tekrardan çocuğumuz ile birlikte yaşayabiliriz. Şimdi bana diyeceksiniz ki vaktim olmuyor unutuyorum vs…

Aslında çok kısa bir zaman ayırmamız yeterli olacaktır. Evimize geldiğimiz zaman ayaklarımı uzatıp dizi izlemek yerine bebeğimize bir anı bırakabiliriz. Dizinin tekrarı olabilir ama o günlerin tekrarı ne yazık ki yok. Bu anı defterinin önemini en çok Babamı kaybettikten sonra anladım. Babamı kaybedeli 3 ay olacak. Baş sağlığı için gelen gidenin ardından yalnız kaldığınız zaman, sizde bilirsiniz ki eşyalar toparlanır içinden hatıralar alınır. Bıraktığı en önemli şey aslında askerde yazmış olduğu anı defteriydi. Defteri elime aldığım da sanki babama dokunmuş ve özlemimi bir nebze de olsa gidermiş gibi oldum. Çünkü daha bir hafta olmuştu ama ben onu deli gibi özlemiştim. Daha sonra sayfalarını açtığımda babamın duyguları ve hisleri yazılıydı ve bu benim için tarif edilemez bir duyguydu.

Okuduğum her satırda sanki babam yanımda, bana anlatıyor gibi gülümsememe yardımcı oldu. Yazılara dokundum çünkü babam yıllar önce Annemi nasıl sevdiğini, babasını ve annesini nasıl özlediğini ve içindeki duygu ve düşüncelerini yazmıştı. Acaba o zamanlar bizler olsaydık bizim için neler yazacaktı? Evet, her çocuk annesi babası tarafından sevildiğini bilir. Ama bu duyguları okuduğunda kendini daha özel hisseder. Belki yıllar sonra çocuğunuz ile birlikte bu anıları okursunuz,beklide çocuğunuz siz çok uzaklarda olduğunuz zaman bu anı ve duyguları okur.

 

 

bugünler bir daha gelmez bugünler bİr daha gelmez

Hepimiz bu dünyada kalıcı olmadığımızı biliyoruz. Hangi gün, hangi saat bu dünyadan ayrılacağız orası belli değil. Ama çocuklarımıza böylesi güzel ve özel bir miras bırakmak,onlara bu dünyada olmasak bile yanlarında olduğumuzu hissettirmek ve o günleri yaşatmanın tarifi bile olamaz. Şimdi bebeğiniz için seçtiğiniz özel defterinizi ve kaleminizi elinize alın ve yazmaya başlayın… bugünler bİr daha gelmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir