Doğumdan sonra kilo verme

doğumdan sonra kilo verme

Doğumdan sonra kilo verme sürecini nasıl tamamladım?

Hamile olduğumu öğrendiğim ilk gün 58 kilo ile bu serüvenime başladım ve doğumdan sonra kilo verme düşüncesi aklımın ucundan dahi geçmiyordu 🙂  İlk aylarda inanılmaz mide bulantıları ve iştahsızlık kilo vermeme sebep olmuştu. İlk 5 ay tamamlandıktan sonra bu bulantılar sona ermiş ve bunun yerini sürekli bir yemek yeme isteği almıştı.

Gece gündüz demeden sürekli yiyordum. Her geçen gün daha fazla kilo alıyordum. Doktorumla olan bir randevumda normal doğum yapmayı düşündüğüm için doktorum artık daha fazla kilo almamam gerektiğini son aylara doğru hızlı kilo alacağımı  söyledi. En son doktor kontrolüne gittiğimde tartının ibresi 95’i gösteriyordu. Bu sayılar benim hayatımdan çok uzaktı çünkü ben hep zayıf ve sıska bir kız çocuğu oldum. 🙂

Kızım 3 kilo 350 gram olarak dünyaya gelmişti. Ben sanki hiç doğum yapmamış görüntüm ile bu kiloları nasıl vereceğimi düşünüyordum.  Önemli olan tabi ki de kızımın sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesiydi. Ama bu
kilolardan da tabi ki kurtulmam gerekiyordu. Artık doğumdan sonra kilo verme için hazırdım.

dogumdan sonra kilo verme doğumdan sonra kilo verme

Bunun için ilk yaptığım şey üç beyazı hayatımdan çıkarmak oldu. İnsanların “süt yapsın kızım” lafından kendimi korumaya çalıştım. Kızıma süt olsun diye ara öğünlerde rezene çayı içip incir (2 adet) yedim. En önemlisi bol bol su içtim. Çikolata benim için vazgeçilmezdi fakat bu dönemde ihtiyacımı karşılamak için muzu dilimlere bölüp kakao ile karıştırıyordum.  Ayrıca vücudumun sıkılaşması içinde sabahları erken saatlerde mekik çekip akşamları pilates yapıyordum. Her gün bir öncekinden daha fazla olacak şekilde ip atlıyordum. Bu süreçte vücudumun kaslarının sürekli çalıştığını hissetmek beni mutlu ediyordu. Aynaya baktıkça kilolarımın bir bir erdiğini görüyordum. Özgüvenim yeniden yerine gelmeye başlamıştı.1 yılın sonunda 55 kiloya kadar inmiştim.

Doğumdan sonra kilo verme serüvenim başarı ile sonuçlanmıştı. Hamilelikte çok hızlı kilo alınır, ama bu kiloları vermek normal kiloları vermekten daha kolaydır. Ben başardım! Sizde kendinize zaman ayırıp eski halinize dönebilir ve daha mutlu hissedebilirsiniz. Şimdi doğumdan sonra kilo vermeye hazır mısınız ?

Diğer Blog yazılarımız için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir