Emzirme Sütyeni

emzirme sütyeni

Emzirme Sütyeni Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Emzirme sütyeni tercih ederken rahatlıktan sağlıklı yapısına, pratiklikten görünüme; dikkat etmeniz gereken tüm detaylar bu yazıda!

Hamile ya da emzirme döneminde bir anneyseniz, normal sütyenlerinizi giydiğiniz zaman vücudunuzda meydana gelen tahrişleri çok iyi biliyorsunuzdur. Artık bedenleri size uymuyordur ya da çok sevdiğiniz dantelli sütyeniniz size bu dönemde sadece sıkıntı yaratıyor olabilir. Özellikle emzirme döneminde artık çok daha pratik ve yumuşak dokulu bir sütyene ihtiyacınız var.

Bu yazımıda emzirme sütyeni alırken size sağlayacağı avantajları ve karar verme sürecinizde nelere dikkat etmeniz gerektiğini bulabilirsiniz.

emzirme sütyeni emzirme sütyeni

Emzirme sütyeni konforlu olmalıdır

Normal sütyenlerde genelde destek amaçlı kapın altını saran bir tel (balen) bulunmaktadır. Bu balen sayesinde göğüsleriniz daha sıkı durmaktadır. Emzirme döneminde kullanmanız durumunda balenin yarattığı basınç göğüs dokusuna zarar verir, ağrı ve şişmelere neden olabilir. Emzirme sütyeni alacağınız zaman modelin balensiz ve göğüslerinizi destekleyecek yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Emzirme sütyeni dokusunun, kumaşının yumuşak yapıda ve pamuklu bir kumaşla kaplanmış olması da bu dönemde yaşayabileceğiniz sıkıntıları en aza indirmektedir.

Emzirme döneminde göğüsleriniz boyut olarak artacaktır. Bu ağırlık da belinize ve omuzlarınıza baskı yaratabilir. Bu ağırlığı desteklemek için modelin askılarının geniş olması ve ağırlığı dengeli bir şekilde destekleyerek yaymalıdır.

Emzirme sütyeni pratik yapıda olmalıdır.

Bebeğinizi emzireceğiniz zamanlarda hızlı davranmanız gerekmektedir. Bebeğinizin ağlamasıyla panik halinde sütyeninizi açmaya çalışmanız büyük zorluklar çıkartabilir.  Emzirmek için uygun bir ortamda olmayabilirsiniz.  Bunun gibi durumların tamamını düşününce alacağınız emzirme sütyeni mutlaka pratik klipsli, düğmeli ya da kancalı yapıda kolay çıkartılabilen şekilde tasarlanmış olması gerekmektedir. Göğsünüzün sadece baş kısmını ya da tamamını açabileceğiniz modeller mevcuttur. Emzirme sütyeni seçiminde tek elle kolayca açabileceğiniz, tek elle kolayca kapayabileceğiniz modeller bu dönemde size büyük rahatlık ve kolaylık sağlayacaktır.

Ayrıca emzirme döneminde, annelerin şikayetçi olduğu bir diğer husus ise süt sızmalarıdır. Sütyeninizi sıklıkla yıkamak zorunda kalabileceğiniz bu dönemde kolay temizlenebilen modelleri tercih etmek de mantıklıdır. Sütyeninizi sıklıkla yıkayacağınız için fazladan bir kaç emzirme sütyeni bulundurmanızda fayda var.

emzirme sütyeni modelleri emzirme sütyeni

Emzirme sütyeni esnek tasarımda olmalıdır.

Hamilelik dönemi süresince ve ilk doğumdan sonra emzirme döneminde göğüs boyutunuz değişiklik gösterecektir. Sütyenin sırt bölgesinde çoklu kanca sistemi olması, kolayca ayarlanabilir bir yapıda olması alacağınız modelin uzun soluklu olmasını sağlayacaktır. Emzirme sütyeni modelleri geniş ve güçlü kayışlara sahip olmalıdır. Daha kalın ve geniş kayışlar basıncı daha fazla yayar ve yorgunluğunuzu büyük ölçüde rahatlatmaktadır.

Emzirme Sütyeni Estetik Yapıda olmalıdır

Standart emzirme sütyenleri genelde normal sütyenlerden daha kısıtlı tasarımlarla üretilmektedirler. Bu dönemde güzel görünmek kendinizi oldukça iyi hissettirecektir. Dikişsiz modelleri tercih etmeniz de dışarıdan belli olmayacak şekilde size estetik bir görünüm kazandırır. Emzirme sütyeni modellerinden destekli olanları seçerseniz göğüsleriniz daha şekilli görünecek ve uzun vadede görünümün bozulmasını da engelleyecektir. Sitemizdeki emzirme sütyeni modelleri size bu yazımızdaki maddelerin tamamını sunmaktadır. Gönül rahatlığı ile siparişinizi verip güzel günlerde kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir