Park Yatak ve Anne Yanı Beşiği Deneyimi

park yatak

Park Yatak ve Anne Yanı Beşiği Deneyimi

Park yatak ve anne yanı beşiği oldum olası imrendiğim ürünlerden olmuştur. Bir bebek sahibi olacağımı öğrendiğimde de anne yanı beşiği almayı planladım. Doğumdan önce bir adet edindim. Kurulumu oldukça kolay oldu. Büyüklüğü de odamız için çok uygundu. Bebeğimiz dünyaya geldikten sonra anne yanı beşiği kullanmaya başladık. Açılabilir yan kanadı sayesinde bebeğimizle aynı yatakta gibiydik. Gece uyanmalarında saniyeler içinde kucağıma alabiliyordum. Bunun için yataktan kalkmama gerek kalmıyordu. Bebeğim biraz büyüyüp dönmeye başlayınca anne yanı beşiğinin yan kanadını kapalı kullanmaya başladık. Bu kanatta bulunan fileli kısım sayesinde, bebeğimi yine yattığım yerden görebiliyordum. Anne yanı beşiğini bu süre zarfında da yatağımıza bitişik kullanmaya devam ettik. Ben, bir çok modeli olan anne yanı beşiğinin 6ıncı aya kadar kullanılabilen bir modelini satın almıştım. 6ıncı aydan sonra bebeğimin odasını ayırma kararım vardı ve bu karar doğrultusunda da anne yanı beşiğini kaldırıp kutusunun içerisinde çıkan ince çantasında saklamaya başladım. Uzmanlar bebeklerin ebeveynleriyle aynı yatağı paylaşmasını önermiyorlar. Fakat özellikle taze anneler için uyku çok kıymetli. Bu sebepten hem yat-kalk ile vakit kaybetmemek adına hem de bebeğin uykusunun açılmaması adına anne yanı beşiği büyük kolaylık.

park yatak park yatak

Park Yatak Kullanımı

Misafirliklerde ve şehir dışlarında kullanmak adına da bir adet park yatak satın almıştık. Park yatak özellikle altıncı aydan sonra alt tablasıyla birlikte kullanılmalı. Tutunup kalkmaya başlamış bebekler için tehlikeli olabiliyor. Çok portatif olduğu için taşıması oldukça kolaydı. Bu park yataklar, arabaların bagajlarına da gayet rahat sığabilmektedir. Kurulumu her modelde aşağı yukarı aynı oluyor. Çok kolay değil fakat internette birçok kurulum videosu bulunuyor. Onları izleyerek kurulumu rahatlıkla yapabildik. 2 yaşına kadar kullanımı uygun olan park yataklar hayatı oldukça kolaylaştırıyor. Gün içinde de üst tablayı çıkarıp alt kısımda bebeğiniz için güvenli bir oyun alanı oluşturabiliyorsunuz. Çoğu modelde fermuar ile açabileceğiniz bir kapı oluyor ve bebeğiniz buradan emekleyerek çıkabiliyor. Siz kendiniz de bu kısımdan bebeğinizi çekip alabilirsiniz. Oldukça da sağlam olan bu yataklar tekrar tekrar kullanılmaya da müsaittir.

anne yanı beşiği park yatak

Günümüzde bazı ebeveynler ayrı bir bebek odası yapmıyorlar ve bebekleriyle aynı odayı paylaşmayı tercih edebiliyorlar. Bu durumlarda ilk 6 ay anne yanı beşiği, sonrasındaysa park yatak kullanmak uygun olacaktır. Anne yanı beşiği almak şart mı? Diye düşünebilirsiniz. Park yatak yeterli olmaz mı? Elbette olur. Sadece bebekler yeni doğan dönemlerinde bir yere değerek uyumak istiyorlar. Park yatağın üst kısmını da kullansanız bebeğiniz için biraz fazla büyük bir alan olabilir. Bu nedenle anne yanı beşiği onun biraz daha konforlu olması adına kullanılabilir. Yine de bu soruların cevabı herkesin bütçesine ve evindeki mevcut yerine de bağlıdır. Kendinize uygun bir seçenek elbette ki bulacaksınızdır. Tüm blog yazılarımız için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir